kokį vamzdį naudojot grindiniam šildymui? Dar įdomu, kodėl pirma vamzdžiai išvedžioti, ir tik paskui tinklas? Kiek teko matyt, dauguma daro atvirkščiai :)
Vamzdis itališkas Giakomini 18x2. Jis gan minkštas ir lengvai formuojamas. Prieštai atsivežes buvau baltą vokišką Frankische, bet jis baisiai kietas buvo tai gražinau. Vamzdis prišaudytas kabėm prie polistirolio. Ant viršau bus tiklelis. Tokiu atveju tinklelis bus betone, o ne jo dugne. Kad taip geriau, įrodynėt manau nereikia :)
Dėl skylių turbūt nėra gerai, bet ir netragiškai. Betonas bus pilamas kaip grėgnas smėliukas, o ne kaip košė pamatams. Ta prasme vandens į plistirolą nepribės, tik kažkiek prigaruos. Vėliau išdžius ir išgaruos per tas pačias skyles ir betoną. Kiek mačiau visuose šildomų grindų pjūviuose vamzdeliai piešiami betono apačioje.
Mes vedžiojom analogiškai su kabėm 2010m., tik tinklo nenaudojom, pakanka fibros įmaišyt į betoną, fibra viską suriša puikiausiai ir nereikia jokio tinklo. technologijos juda į priekį ir galima viską daryti paprasčiau... :)
Jei žinot ar ne - fibra yra stiklo pluošto plaukeliai ir tiesiog ši medžiaga įmaišyta į betoną jį gerai suriša ir tiek... Dėl storio...nori betonuoji 10cm nori 6-7cm, esmės tai nekeičia... :) Fibros išeiga parašyta ant maišelio, savo grindim pirkom apie 10 maišiukų po 10-15 Lt (tikslios kainos nebepamenu).
Fibra ir yra skirta plonoms konstrukcijoms, tada ir efektyviausią ją naudoti. plieninė fibra apie 15kg/m³( tike pakanka ir garažo grindims), o polipropileno ~ 1kg/m³ betono. Su fibra gaunasi pigiau + betone ne taip greit atsiranda plyšių kaip naudojant armavimo tinklelį.
Fibros pluoštu prekiauja praktiškai visi statybinių medžiagų centrai, Senukai ir t.t. Pakanka polipropilenines fibros, pvz.: http://www.constech.lt/index.php?/fibra-betonui/polipropilenine
Tinklui pakelti nuo apačios yra specialūs grybukai. Kai žinai kur pirkti, tai kainuoja centus. Galima pakelti tinklą į kokį nori aukštį - gaminami skirtingo aukščio tie grybai.
Nuotraukos labai gerai parodo visą grindų paruošimo procesą ir komentaruose radau daug atsakymų į iškilusius klausimus, atrodo, kad darbas atliktas labai tvarkingai.
Na aš manau, kad patiems nereikėtų rūpintis tokiais dalykais, o geriau viską palikti profesionalams. Visą tai sakau, todėl, kad pats neseniai susikirtau ir bandžiau padaryti viską pats, tačiau vėl teko viską ardyt ir liet betoną iš naujo. Likau labai patenkintas šios įmonės darbu- betono impregnavimas , patariu jums netaupyti tokiose vietose, o geriau viską patikėti profesionalams. Juk namą statome ne keletui metų
Svarsčiau, svarsčiau ką rinktis, radiatorius ar grindinį šildymą ir čia apačioje radau įdomų palyginimą: http://sproject.lt/namo-statyba/. Klausimas apie grindinį šildymą man kaip ir atsakytas. :)
Armavimo tinklelis dirba tik 'ant tempimo' todel deti i virsutini smelbetonio sluoksni nera prasmes. Dirba tik apatine konstrukcijos dalis ir taip neleidzia deformuotis.
kokį vamzdį naudojot grindiniam šildymui?
AtsakytiPanaikintiDar įdomu, kodėl pirma vamzdžiai išvedžioti, ir tik paskui tinklas? Kiek teko matyt, dauguma daro atvirkščiai :)
Vamzdis itališkas Giakomini 18x2. Jis gan minkštas ir lengvai formuojamas. Prieštai atsivežes buvau baltą vokišką Frankische, bet jis baisiai kietas buvo tai gražinau. Vamzdis prišaudytas kabėm prie polistirolio. Ant viršau bus tiklelis. Tokiu atveju tinklelis bus betone, o ne jo dugne. Kad taip geriau, įrodynėt manau nereikia :)
AtsakytiPanaikintiAišku, o kad plėvelė subadyta su kabėm, nieko blogo?
PanaikintiIr kad dabar vamzdis bus nepilnai betone, irgi nieko tokio?
:)
Dėl skylių turbūt nėra gerai, bet ir netragiškai. Betonas bus pilamas kaip grėgnas smėliukas, o ne kaip košė pamatams. Ta prasme vandens į plistirolą nepribės, tik kažkiek prigaruos. Vėliau išdžius ir išgaruos per tas pačias skyles ir betoną.
PanaikintiKiek mačiau visuose šildomų grindų pjūviuose vamzdeliai piešiami betono apačioje.
Tinklas turi būti betono apatinėje dalyje apie 15-20mm,nuo plėvelės, bet ne per vidurį ar viršuje.
PanaikintiMes vedžiojom analogiškai su kabėm 2010m., tik tinklo nenaudojom, pakanka fibros įmaišyt į betoną, fibra viską suriša puikiausiai ir nereikia jokio tinklo. technologijos juda į priekį ir galima viską daryti paprasčiau... :)
AtsakytiPanaikintiMan betonuotojas aiskino kad fibra dedama kai betono storis nuo 10cm
AtsakytiPanaikintiJei žinot ar ne - fibra yra stiklo pluošto plaukeliai ir tiesiog ši medžiaga įmaišyta į betoną jį gerai suriša ir tiek... Dėl storio...nori betonuoji 10cm nori 6-7cm, esmės tai nekeičia... :)
PanaikintiFibros išeiga parašyta ant maišelio, savo grindim pirkom apie 10 maišiukų po 10-15 Lt (tikslios kainos nebepamenu).
Fibra ir yra skirta plonoms konstrukcijoms, tada ir efektyviausią ją naudoti. plieninė fibra apie 15kg/m³( tike pakanka ir garažo grindims), o polipropileno ~ 1kg/m³ betono. Su fibra gaunasi pigiau + betone ne taip greit atsiranda plyšių kaip naudojant armavimo tinklelį.
AtsakytiPanaikintiNa tai reiks garaže išbandyt tada tą fibrą. Nes jį betonuosiu vėliau...
PanaikintiO kas ja prekiauja?
AtsakytiPanaikintiFibros pluoštu prekiauja praktiškai visi statybinių medžiagų centrai, Senukai ir t.t.
AtsakytiPanaikintiPakanka polipropilenines fibros, pvz.: http://www.constech.lt/index.php?/fibra-betonui/polipropilenine
Garažui žinoma galima dėt metalinę fibrą, bet ją pilnai atstoja ir poliesterinė 5kg/m3
AtsakytiPanaikintiStraipsniukas apie kokybiškas betono grindis:
http://www.spec.lt/get.php?f.14791
Autorius pašalino šį komentarą.
AtsakytiPanaikintiTinklui pakelti nuo apačios yra specialūs grybukai. Kai žinai kur pirkti, tai kainuoja centus. Galima pakelti tinklą į kokį nori aukštį - gaminami skirtingo aukščio tie grybai.
AtsakytiPanaikintio kaip isivaizduoojate grindu sildymo vamzdelio vedziojima be tinklelio?
AtsakytiPanaikintiIsivaizduoti nereikiai. Viskas padaryta. Matosi paskutinese foto. Tvirtinasi su spec kabem i polistirolą.
PanaikintiGal galima santechnikų kontaktus?
AtsakytiPanaikintiHi,
AtsakytiPanaikintiKur pirkot vamzdukus, juosta, kabes? Padare projekta?
Nuotraukos labai gerai parodo visą grindų paruošimo procesą ir komentaruose radau daug atsakymų į iškilusius klausimus, atrodo, kad darbas atliktas labai tvarkingai.
AtsakytiPanaikintiAr galima grindų šildymą ir betonuoti bendrabučio kmb 18 kvadr. ir kokia kaina su plytelėmis. Ar nereikia pirkti projektą...
AtsakytiPanaikintiNa aš manau, kad patiems nereikėtų rūpintis tokiais dalykais, o geriau viską palikti profesionalams. Visą tai sakau, todėl, kad pats neseniai susikirtau ir bandžiau padaryti viską pats, tačiau vėl teko viską ardyt ir liet betoną iš naujo. Likau labai patenkintas šios įmonės darbu- betono impregnavimas , patariu jums netaupyti tokiose vietose, o geriau viską patikėti profesionalams. Juk namą statome ne keletui metų
AtsakytiPanaikintigraziai atrodo isvedzioti :)
AtsakytiPanaikintiIš ties gražiai padaryta, tik įdomu kokie buvo vamzdžių ruošiniai daryti? Nes man iš pirmo karto nesigavo kokybiškai visko padaryt...
PanaikintiAutorius pašalino šį komentarą.
AtsakytiPanaikintiSvarsčiau, svarsčiau ką rinktis, radiatorius ar grindinį šildymą ir čia apačioje radau įdomų palyginimą: http://sproject.lt/namo-statyba/. Klausimas apie grindinį šildymą man kaip ir atsakytas. :)
AtsakytiPanaikintiManau, kad grindinis šildymas geriau nei radiatorius.
AtsakytiPanaikintiArmavimo tinklelis dirba tik 'ant tempimo' todel deti i virsutini smelbetonio sluoksni nera prasmes. Dirba tik apatine konstrukcijos dalis ir taip neleidzia deformuotis.
AtsakytiPanaikintiFibra reikalinga, bet reikalingas ir tinkliukas.
AtsakytiPanaikintiSauniai pasidarbavote, o kokias grindis ruosiates deti ?
AtsakytiPanaikintiGaminame, montuojame visų tipų langus, duris, vidaus, lauko https://www.nerdorsa.lt/ , info@nerdorsa.lt
AtsakytiPanaikinti