2012-11-12

Krosnelė iš senos bačkos

Pasidariau antrą krosnelę nes kaip jau rešiau - nuo esamos šyla tik katilinė ir garažas. Namui pašildyti reikojo dar vienos. Kamino name nėra todėl laikinam naudojimui į ventiliacinį kanalą įleidau indėklą iš ventiliacinio metalinio cinkuoto ortakio 100mm. Suėjo du gabalai po 3m. Tai pačiais ortakiais per dvi alkunės pajungiau ir krosnelę. Visus sujungimus užtepiau psitoletiniu hermetiku kuris atlaiko temperatūra iki 1200 laipsnių.
Krosnelė iš storasianės bačkos. Išpjoviau dvi dureles pakūrai ir pelenams. Turėjau senų vyrių. Juos prikniedijau su nerudyjančio plieno kniedėmis. Į bačką, ratu prikroviau eilė stačių silikatinių plytų. Ant jų uždejau groteles. Tada prikroviau ratu dar dvi eiles stačių silikatinių plytų ir ant jų uždėjau skardos gabalą, kad ugnis neitų tiesiai į dūmtraukį. Dega! :) Trauka gera. Pirmu kūrimu užkaitinau bačką tiek, kad metalas švietė raudonai - tikslas buvo nudeginti ortakio cinką ir bačkos nešvarumus. Kvapelis buvo ne koks, teko name atidaryti viską kas atsidaro, kad prasivėdintų. Kitą dieną pakūrus kvapų nebuvo tik maloni šilumą :)


Eksperimentas. Apsauga Makroflexui.

Nedavė ramybės ta mintis, kad langų sandarinimui panaudotas makrofleksas esantis išorėje iki pavasario sudūlės, prigers vandens ar kažkaip kitaip "suges". Nutariau padaryti eksperimentą. Vieno lango putą apipjausčiau. Atsivėrę atviros putos poros pasiruošusios sugerti viską ką joms duos gamta. Kad taip nenutiktų jas reikia kažkuom užtepti kas tarnautų kaip barjeras nuo vandens ir UV. Pastovėjau gerą pusvalandį statybinių medžiagų parduotuvėje, prisiskaičiau visokių hermetikų, dažų ir pan. instrukcijų ir išsirinkau tai kas man pasirodė geriausiai tiktų - tapamas hermetikas Penosil RoofMastic. Jo aprašyme labiausiai patiko žodis "kvepuojantis".


Taigi, puta apipjauta, tepu hermetiką. Gavosi nebolgai, masė ganėtinai skysta, o sustingusi palieka elestinga. Nutepiau tik vieną kartą. Būtinai reiks dar kartelį tepti nes putos "burbuliukai" gan dideli, viduje jie lieka dalinai neapsaugoti nes "duobutės" dugno taptukas fiziškai nepasiekia. Po antro tepimo turėtų būt gerai.
Darau išvadą, kad mano pasirinkta priemonė perskysta. Reiktų kažko tirštesnio, kad pirmu tepimu uždarytų visas poras.



Vėliau po sklypą pasivalkiojęs radau besimėtantį senos sandarinimo putos gabaliuką. Jo amžius kažkur 3-4mėn. Jis buvo visas pageltęs nuo UV, bet jį perpjovus viduje buvo sausa ir balta. Žodžiu jokių defektų neskaitant išorinės spalvos.
Darau dar vieną išvadą, kad per pusmetį sandarinimo putai nieko blogo nenutiks tik pasikeis išorinė spalva.


2012-11-07

Stalažas

Užsiknisaus ieškot po visus pakampius išmėtytų įrankių, nutariau įsivest šiokią tokią tvarką  - pasidaryt stalažą įrankiams. Turėjau senų durų varčių - iš jų ir pasidariau. Dvi duris išilgai perpjoviau perpuse ir gavau keturias ilgas stiprias lentynas. Tvarka bus! :)



Pečiukas

Dėžė uždaryta, stogas beveik apšildytas, tai nutariau pasirūpinti laikinu šilumos šaltinių. Radau kas paskolino savadarbę "buržuiką". Baisus svoris jos. Tryse vos ne vos įkėlėm į mašiną. Pačiūką pajungiau katilinėje į Schiedelį. Trauka nenormali :)
Dėja nuo pečiuko šils tik pati katilinė ir garažas, todėl dabar konstruojų dar viena pečiuką iš 200l bačkos kuris turėtų kažkiek pašildyti likusią namo dalį. Tiesa neturėsiu kur jį normaliai pajungti nes turiu tik vieną normalų kaminą katilinėj. Tam reikalui nutariau laikinai į ventiliacinį kanalą savetainėje įstatyti indėklą (100mm cinkuotą ortakį) ir į jį pajungti bačką. Matysim kas čia gausis...
 Pirmas dūmas :)

Langai ir lauko durys

Na va pagaliau sulaukiau momento kada dėžė bus uždaryta. Atvyko senai laukti langai, durys ir vartai :) Viskas pilka pilka, net ir iš vidaus (Ia.)