2012-12-03

Lubos. CD profiliai + vata.

Pasišildžius su krosnele galima dirbti, tai ir dirbam... Tarp gegnių sudėta 20cm vatos. Ruošiuosi dėti dar 5cm.
Skersai gegniu tvirtinu CD profilius ant laikiklių. Tarpas tarp jų 54cm (tarp centrų 56cm), kad tilptų vata kurios plotis 56,5cm. Profilius tvirtinu su gulsčiuku, lygiuoju išistampęs virvutes. Darbas nesunkus :)
Prieš pradeant dėti vatą ant profilių sukabinu kryžmines jungtis. Prie jų bus jungiamas antras CD profilių lygis. Juos dedu taip kad tarpas tarp antro lygio profilių butų 40cm.

Dabar tarp profilių dedu vatą. Kad vata laikytusi ir nekrisų užtenka užlankstyti esamus CD profilio laikiklius.
 Tarpai tarp laikiklių 60cm, todėl kai kuriuose vietose vatos niekas nebeprilaiko todėl papildomai prisuku laikiklius tiesiai prie profilio. Jie niekam netrukdys.

 Vata sudėta.
 Dabar ateina eilė antram profilių lygiui. Jie labai paprastai jungiasi prie kryžminių laikiklių. Dėja taip yra tik teorijoje. Praktikoje per vieną dieną tesugebėjau uždeti tik tris profilius. Niekaip nesisekė juos sujungti.
Kitą dieną "blaivia" galva išsiaiškinau priežastį. Dėl nesekmės kalti nekokybiški profiliai. Va foto kurioje apatinis profilis geras, viršutinis blogas. Žodžiu reikia žūrėti ką perki...
Bandant tokį profilį užkabinti ant kryžminės jungties nieko nesigaus, nes kablys paprasčiausiai netalpa po užlenkta kraštine kuri šiektiek ilgesne negu kita.


   Su replių pagalba, atlankčius tas raudonai apibrauktas vietas šiap ne taip sumontavau keturis antro lygio profilius. Na bet čia jau ne darbas, o nervų gadininimas. Reiks pirkti prekę kokybišką :) ir dirbt toliau be nervų...


 Sudėjus antrą lygi bus galima tvirtintinti gipsą (žinoma po el. instaliacijos ir sienų tinkavimo).

6 komentarai:

 1. Kaikuriose nuotraukose matomi ortakia. Jie ne apvalūs, stačiakampiai. Gal galima būtų daugiau sužinoti apie tokį pasirinkimą?

  AtsakytiPanaikinti
 2. O kodėl garo izoliacinis sluoksnis dedamas tarp vatos sluoksnių. Į viršutinį jis garo nepraleis, bet apatinis neapsaugotas ir priedo neturi kur išgarinti drėgmės?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labas. Kvadratinio ortakio aukštis 55mm, jei dėčiau apvalų, tai jis man nebetilptų tarp izoliacinės plėvelės ir gipso. O plėvelė nuo garo saugo pagrindinį vatos sluoksnį. Apatinėje 50mm vatos sluoksnyje (tiskliau po juo) bus vedžiojami elektros kabeliai, tai įsivaizduoju ta vata tarnaus kaip "apsauga" nuo plėvelės pažeidimo, na dar galbūt naudos iš jos

  AtsakytiPanaikinti
 4. tiek kad extra atveju susidaręs kondensatas nevarvės tiesiai amt gipso, o į vatą kas galbūt kažkiek geriau. Čia pats taip išmasčiau, nes niekur nėra normalaus tokio stogo pjūvio paaiškinimo. O šitas pjūvis paimtas pas vieną iš vatos gamintojų. Nepamenu paroc ar rocwool.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2013-01-19 05:08

  Sveiki, "Profilius tvirtinu su gulsčiuku" - o kaip juos dar galima lygiuoti, juk prie gegniu tvirtinasi, nei nuleisi nei paklesi cia jau...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2013-03-26 08:48

   Dar profilius galima lygiuoti lazerio pagalba, kai norima gauti vienoda auksti nuo grindu. O profili nuleisti tikrai galima :)

   Panaikinti